Karrier a LogiNetnél: szakmai onboarding

A mentor rendszertől a beilleszkedésig

Ha a dolgozó az első naptól kezdve érzi azt a támogatást, amely a betanulását, beilleszkedését segíti, akkor valószínű, hogy hosszú ideig marad a cégnél. A LogiNetnél komoly hangsúlyt fektetünk arra, hogy az első perctől „fogjuk a kezed”. Ismerd meg a mentori rendszerünket, illetve hogy milyen módon támogatjuk a szakmai fejlődésedet!


Személyre szabott mentori program

Első napod a LogiNetnél

Akár junior, medior vagy senior szinten érkezel a LogiNethez, az első pillanattól kezdve biztos lehetsz abban, hogy mindent megteszünk annak érdekében, hogy otthonosan érezd magad. Az első nap amolyan „ráhangolódásnak” tekinthető: aláírjuk a szerződést, megkapod a szükséges eszközöket, belépőkártyát, körbevezetünk az irodában, megismered a csapatot, elmondjuk az általános tudnivalókat, és elmegyünk közösen ebédelni.

Az újonnan érkezőkről mindenki értesül a belső hírlevelünkből is. Itt bemutatkozhatsz, szakmai és személyes információkat is megoszthatsz a kollégákkal.

Az első heted

A következő egy-két nap is az ismerkedés jegyében zajlik, találkozol a projekt menedzserekkel, a mentoroddal. Bármilyen szinten lépsz be a céghez, fontosnak tartjuk, hogy a szakmai onboarding-ot egy mentor segítse, akihez bármikor, bármilyen esetben biztosan fordulhatsz.

Büszkék vagyunk arra, hogy sikerült egy olyan támogató légkört kialakítani a LogiNetnél, ahol csapaton belül, és kívül is bárkihez lehet bármilyen kérdéssel fordulni, és biztos lehetsz abban, hogy megkapod a szükséges információkat. Erre egyébként is ösztönözzük az új kollégákat: kérdezz bátran!

Az első hónapod

A belépést követően az első hetekben a mentorral közösen végzed a munkát, aki bemutatja az általunk használt rendszereket, technológiákat. A tapasztalatodtól függően az egyes technológiák ismertetésére akár hosszabb időt is szánunk, amire főként junior belépőknél lehet szükség. Emellett megismerkedsz a munkafolyamattal, az egyes munkatársak szerepével, tevékenységével.

Idővel a mentoroddal való kapcsolattartás heti 1-2 alkalomra szorítkozhat, de ha igényed van rá, akkor akár mindennapos is lehet. Ez mindig egyéntől függ, azaz milyen gyorsan állsz át az önálló munkára.

Az első hónapban lehetőséged lesz megismerkedni a LogiNet múltjával, jelenével és jövőjével, víziójával. Ezt a beszélgetést az üzletfejlesztési vezetőnk tartja, általában 2-3 fő számára. Ez segít abban, hogy átlásd, munkaköröddel hogyan kapcsolódsz a cég tevékenységéhez, hol helyezkedsz el a szervezeten belül.

Ahogy telnek a hónapok…

Ahogy telnek a hetek, hónapok, a bevezető feladatokat követően nagyobb volumenű, éles projektekhez kötődő feladatokat kapsz majd, ám ez korántsem jelenti, hogy az önálló munkavégzés során magadra lennél hagyva. A mentorodhoz - és a csapat bármelyik tagjához - változatlanul bármikor fordulhatsz.

A csapaton belül „code-review” van, azaz nemcsak a mentorálás során, hanem azt követően is átnézzük egymás kódjait. Ezt általában a senior és tech lead kollégák végzik el. Az egyes csapatok napi standupot tartanak, ami azt jelenti, hogy mindenki számára világos, ki hol tart, mit csinál éppen.

Külön dedikált tesztelői, tanácsadói, designer csapattal rendelkezünk, amit fontosnak tartunk a friss kollégák számára is kiemelni. Illetve hangsúlyt fordítunk arra is, hogy a cégen belül gördülékeny legyen a kommunikáció, az információmegosztás.

Karrrier a LogiNetnél: hogyan telnek az első hónapjaid a felvételt követően?


Onboarding beszélgetések, visszajelzések

Az onboarding részeként lényeges számunkra az is, hogy folyamatos visszajelzést kapjunk az új kollégáktól. Ennek részeként a belépést követően másfél-két hónap, illetve 3 hónap elteltével is sort kerítünk egy-egy beszélgetésre, ahol olyan témákat érintünk, amire a hétköznapokban nem jutott idő, vagy nem szorosan a munkához kapcsolódnak.

Ezeken a beszélgetéseken – amelyeken részt vesz a mentor és a HR vezető – átbeszéljük, hogyan érzed magad, mi az, amiben tudnánk segíteni, illetve visszajelzést adunk mi is a munkáddal kapcsolatban. Ezeket a beszélgetéseket támogató légkörűnek szánjuk, a célunk, hogy segítsük a munkádat, és olyan témákról is szót ejtsünk, ami fontos lehet számodra. Ilyen például a munka-magánidő aránya, a munkaidő ideális beosztása.

Ezt követően félévente, évente kerül sor hasonló jellegű beszélgetésre, érintjük a szakmai fejlődésedet, a várható kihívásokat, elképzeléseidet, céljaidat.

Szakmai előrejutás támogatása

A kollégák szakmai fejlődése fontos számunkra, ezért minden tanulmányi kezdeményezést igyekszünk támogatni, legyen szó egyetemi továbbképzésről – ami akár a munkaórák számának átmeneti csökkenését is vonja maga után -, konferenciákon, szakmai képzéseken való részvételről.

Karrrier a LogiNetnél: hogyan telnek az első hónapjaid a felvételt követően?

Nézd meg nyitott pozícióinkat a Karrier oldalon, ha olyat találsz, ami felkeltette az érdeklődésedet, jelentkezz rá. Szeretnénk mielőbb a LogiNet csapat tagjaként üdvözölni!
A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.